Novinky

Nové CD Alea - Oy, mame, shlog mikh nisht!

Kto by sa náhodou rozhodol kúpiť si čerstvo pokrstený album, je tu varovanie od kapelníka: 

„Všetko, čo som doteraz nahral, som si vždy vypočul a založil, veď prečo mám počúvať sám seba. Teraz sa mi však stalo, že som si CD pustil v aute, potom doma a odvtedy mi stále ide dookola. Ak by ste náhodou uvažovali o tom, že ho musíte mať, tak si to premyslite. Hrozí vám, že ho budete počúvať stále!

Ale má to aj isté výhody,  pravdepodobne už žiadne iné CD  potrebovať nebudete.“

Kúpiť CD

Ukážky z nového CD  si môžte vypočuť  tu.

Vypočuť ukážky

Plagát Alea On Tour 2014

Srdečne vás pozývame na koncerty kvarteta ALEA v zložení Stano Palúch (husle), Daniel Buranovský (klavír), Boris Lenko (akordeón) a Ján Krigovský (kontrabas), ktorí predstavia so svojím hosťom – barytonistom Martinom Babjakom piesne slovenských skladateľov na židovské témy.

Termíny koncertov:

6. novembra 2014, 19:00, Zichyho palác, Bratislava / Krst nového CD “OY, MAME, SHLOG MIKH NISHT”

9. novembra 2014, 18:00, Trenčín/Piaristické gymnázium

10. novembra 2014, 18:00 Bánovce nad Bebravov, ZUŠ DK/ + Master Class

11. novembra 2014, 19:00, Kasárne/Kulturpark, Kukučínová 2 Košice / Kúpiť vstupenky

12. november 2014, 19:00, Divadelná sála Domu kultúry v Humennom / Kúpiť vstupenky

alea-band-kontakt

Srdečne vás pozývame na koncert ALEA, ktorý je súčasťou XIX. ročníka Medzinárodného festivalu MUSICA NOBILIS 13.10 o 18:00 v divadelnej sále Domu kultúry v Poprade.

Skladby: A. Piazzola, M. Pastirík, R. Catalá, P. Zagar, S. Palúch.

Vstupné: 5 € / 2,50 €

Marec_ALEA_web

Srdečne vás pozývame na koncert s názvom “Oj, mame, šlog mich ništ!” dňa 18.3.2014(utorok) o 19hod v kaštiely Veľký Biel.
Alea predstaví židovské piesne od skladateľov: Stano Palúch, Marek Pastírik, Marián Lejava, Peter Zagar, Lucia Chuťková a Rafael Catalá.

Alea:
Daniel Buranovksý – klavír
Boris Lenko – akordeón
Stanislav Palúch – husle
Ján Krigovský – kontrabas

Sólo spev:
Martin Babjak
Robert Roth

Súbor pripravuje v roku 2014 novú nahrávku, tentokrát výlučne z diel slovenských autorov, pričom jednotiacou myšlienkou CD sú skladby napísané na židovské texty. Už napísanú skladbu Petra Zagara: 3 židovské ľudové piesne pre bas, husle, akordeón, kontrabas a klavír (2006, premiéra na BHS) doplnia nové skladby od Mariána Lejavu a Lucie Chuťkovej.

So súborom ALEA budú spolupracovať barytonisti Martin Babjak a Robert Roth.

Komorný súbor v zložení akordeón, kontrabas, husle a klavír vytvára nové zvukové možnosti a jedinečnosť farieb a rozsahu, sú v ňom zastúpené “klasické” nástroje využívané akustickým spôsobom, výsledkom je neopakovateľnosť a bohatosť výrazových zložiek.

Spolupráca Martina Babjaka a Roberta Rotha so súborom ALEA, ktorého členovia sú sčasti aj multižánrovo orientovaní, sľubuje oživenie a posun výrazu až k hraniciam klasickej interpretácie. Interpretácia diel súčasných autorov tak dostáva nový a nepoznaný rozmer, ktorý je v našich podmienkach ojedinelý a originálny.